Не питай, що Україна зробила для Тебе.
Спитай, що Ти зробив Україні?
В українській Вікіпедії мало статей.
Більшість користувачів Інтернету з України вибирає російський варіант Вікіпедії, бо ж він багатший на статті.
Коли користають з російської, то й не розвивають української Вікіпедії, забувають мову, ...
Треба це поміняти.
Вистачить лише розвивати українську вікі - дописувати нові статті та вдосконалювати вже існуючі.
Для цього не потрібна реєстрація, можна просто зайти на сайт і творити. Добре однак зареєструватися - приємно ж дивитись, як міняються створені статті. До цього можна краще працювати з зареєстрованим профілем.
Творення статей дозволяє також піднімати рівень знання мови та збагачувати своє знання і знайомитись з цікавими людьми.
Цей волонтерський досвід буде також гарно виглядати коли шукатимете роботу.
*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
В такий простий спосіб можна виявити любов до України - вистачить допомогти, дописуючи нові статті.
Польська Вікіпедія є одною з найбагатших на статті - використаймо знання обох мов і сміло перекладаймо польські статті!
Стаття це не лише сам текст
Крім самого тексту статті потрібно додати ще кілька елементів:
1. Заголовок слід подати у таких значках: '''Львів''' — [[місто]] обласного підпорядкування в ... - потрійні лапочки ''' (як лапочки але без клавіші шіфт три рази). — це спація та тире, а далі вже зміст статті.
2. В кінці статті слід подати посилання на такі самі статті в інших мовах. Подається їх у такій формі: подвійні квадратні дужки, скорочення назви мови, двокрапка, назва статті в даній мові, подвійні квадратні дужки.
[[pl:nazwa artykułu]]
Підказка: Коли перекладається з польської можна подати посилання тільки на польську статтю, а інші скопіювати з польської - тобто потиснути кнопку редагування польської статті і скопіювати з кінця статті посилання на інші мови та вклеїти їх в українську, творену статтю.
3. Перед посиланнями на інші мови бажано вказати категорію чи категорії статті. Подається це у формі: подвійні квадратні дужки, Категорія:, Дана категорія,подвійні квадратні дужки.
[[Категорія:назва категорії]]
Способів створення нової статті є декілька.
Ось головні із них
1. Знайди в українській Вікіпедії слова червоного кольору - це статті яких нема. Вистачить клацнути на таке червоне посилання і відкриється сайт для творення даної статті.
2. Вистачить вписати в українській вікі термін, про який має бути стаття - коли появиться інформація, що такої статті немає, появиться внизу можливість її створення: Ви можете створити сторінку «назва статті»
3. Коли твориться вже статтю, можна зразу підготовити заголовки наступних статей, про які відомо, що їх ще нема. Вистачить дані терміни записати у подвоєних квадратних дужках [[наступний термін]]
*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Статті завжди можна виправляти чи дописувати - для цього маємо кнопку Редагувати.
Історію творення статті і зміни можна прослідковувати за допомогою кнопки Перегляд історії.
Коли треба з`ясувати деякі думки, розбіжності - використовується Обговорення.
Інколи там інформації про минулу дискусію або про участь в проектах.
*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Коли редагувати існуючу вже статтю вартує провірити чи в польській (англійській. німецькій російській тощо) вікі вже не існує дана стаття - буде легше творити.
Приклад: Варшава - тут багато червоного (тобто статей для створення) а в польській статті багато із цих термінів має пояснення - вистачить їх перекласти.
Заки створити нову статтю добре провірити чи дане поняття не виступає під якоюсь подібною назвою, або вибраний термін не є українським.
Треба також підібрати добру назву.
Приклад: коли хочемо створити статтю про гурт Harlem, краще творити Harlem (ансамбль) - адже само слово Гарлем має більше значень.
Пам`ятати також треба, що не все подається кирилицею - латинка також присутня в Україні.
Внутрішні посилання у вікі мають постать: [[назва статті]].
Коли вставити такі дужки то термін в тексті є синього кольору (без квадратних дужок), коли ні - червоного - що означає, що такої статті ще немає.
Наприклад у статті про Варшаву маємо фрагмент: Варшава розташована на березі Вісли, на Мазовський низовині.
Коли редагуємо бачимо: Варшава розташована на березі [[Вісла|Вісли]], на [[Мазовська низовина|Мазовський низовині]].
Посилання слід подавати у називному відмінку, але після знаку | можна вже провідміняти - буде видно в тексті лише слово після значка |. У поданому вище прикладі хтось задумав, що буде також стаття про Мазовецьку низовину і зразу дав посилання, хоча самої статті ще нема.
По правому боці видно посилання на статті в інших мовах. Отже, оскільки в польській статті немає посилання на українську - дуже правдоподібне (але не певне), що даної статті нема в українській вікі і вартує подивитись і спробувати створити.