Tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Способів створення нової статті є декілька.

Ось головні із них

1. Знайди в українській Вікіпедії слова червоного кольору - це статті яких нема. Вистачить клацнути на таке червоне посилання і відкриється сайт для творення даної статті.

2. Вистачить вписати в українській вікі термін, про який має бути стаття - коли появиться інформація, що такої статті немає, появиться внизу можливість її створення: Ви можете створити сторінку «назва статті»  

3. Коли твориться вже статтю, можна зразу підготовити заголовки наступних статей, про які відомо, що їх ще нема. Вистачить дані терміни записати у подвоєних квадратних дужках [[наступний термін]]

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Статті завжди можна виправляти чи дописувати - для цього маємо кнопку Редагувати.

Історію творення статті і зміни можна прослідковувати за допомогою кнопки Перегляд історії.

Коли треба з`ясувати деякі думки, розбіжності - використовується Обговорення.
Інколи там інформації про минулу дискусію або про участь в проектах.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Коли редагувати існуючу вже статтю вартує провірити чи в польській (англійській. німецькій російській тощо) вікі вже не існує дана стаття - буде легше творити.
Приклад: Варшава -
тут багато червоного (тобто статей для створення) а в польській статті багато із цих термінів має пояснення - вистачить їх перекласти.

Заки створити нову статтю добре провірити чи дане поняття не виступає під якоюсь подібною назвою, або вибраний термін не є українським.
Треба також підібрати добру назву.
Приклад: коли хочемо створити статтю про гурт Harlem, краще творити Harlem (ансамбль) - адже само слово Гарлем має більше значень.
Пам`ятати також треба, що не все подається кирилицею - латинка також присутня в Україні.

Внутрішні посилання у вікі мають постать: [[назва статті]].
Коли вставити такі дужки то термін в тексті є синього кольору (без квадратних дужок), коли ні - червоного - що означає, що такої статті ще немає.

Наприклад у статті про Варшаву маємо фрагмент: Варшава розташована на березі Вісли, на Мазовський низовині.
Коли редагуємо бачимо: Варшава розташована на березі [[Вісла|Вісли]], на [[Мазовська низовина|Мазовський низовині]].

Посилання слід подавати у називному відмінку, але після знаку | можна вже провідміняти - буде видно в тексті лише слово після значка |. У поданому вище прикладі хтось задумав, що буде також стаття про Мазовецьку низовину і зразу дав посилання, хоча самої статті ще нема.

По правому боці видно посилання на статті в інших мовах. Отже, оскільки в польській статті немає посилання на українську - дуже правдоподібне (але не певне), що даної статті нема в українській вікі і вартує подивитись і спробувати створити.